S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies.
OK
hu com

info@balkystyle.sk

0904 947 756

Po-Pia 08:30 - 15:30

Výhody e-shopu BalkyStyle.sk
História Shamballa bižutérie

 

Shamballa (nazývaná aj Shambhala, Sambhala) je jedným z trendov v šperkárstve, ktorý si získal obrovskú popularitu. Nosia ich nielen celebrity, slávne shamballa náramky si získali srdcia veľkého množstva ľudí na celom svete.

Veľké množstvo farebných shamballa náramkov

Shamballa náramky pochádzajú z Tibetu, o ktorom sa hovorí, že je kráľovstvom mysticizmu a duchovného pokoja. Shamballa je "ukrytá" vo vzdialenej časti nedostupných Himalájí. Hovorí sa aj to, že je to Gyanganj - domov nesmrteľníkov. Niektorí ju volajú Shamballa, Shangri-La alebo Siddhashram a veriaci veria, že je to nebeské kráľovstvo, ktoré formuje náš osud. Svoje korene nachádza v tradičných Budhistických legendách a príbehoch, v ktorých sa hovorí o ideálnom meste Shamballa.

 

V Tibete toto legendárne a osvietené kráľovstvo znamená "zdroj šťastia". Shamballa náramky sú taktiež spojené s mysticizmom a ezoterikou. Hovorí sa, že majú liečivé vlastnosti a zabezpečujú svojmu nositeľovi dobrú náladu.

 

Módny návrhár Karl Lagerfeld

 

Také hviezdy showbiznisu a módy ako Karl Lagerfeld, Beyoncé, Jay-Z, Lil Wayne či Rick Ross sú živými reklamami týchto náramkov, nosia ich na veľké množstvo verejných akcií.

 

Celebrity Rick Ross, Lil Wayne, Jay Z a shamballa náramky

 

Shamballa náramky nosia nielen pre ich módny vzhľad, ale najmä preto, aby zdôraznili svoju osobnú spiritualitu.

 

Rôzne celebrity a shamballa náramky

 

Shamballa náramky sa skladajú nielen z tradičných korálikov, "disco ball", ale populárne sú aj farebné lebky, kríže... atď.

Shamballa náramky s farebnými lebkami

Farebné shamballa náramky

Náramky majú univerzálnu veľkosť. Ceny jednotlivých modelov sa pohybujú väčšinou od 8 EUR do 30 EUR a aj viac, v závislosti od použitých materiálov. Môžu to byť guľôčky z plastu, kovu, skla, drahých kameňov t.j. z hematitu či diamantu. Najčastejšie používaným materiálom sú Swarovského koráliky so zirkónovými kryštálikmi. Navlečené sú na čierny nylónový vlasec, voskovú šnúrku alebo šperkársky drôt.

Luxusné shamballa náramky

 

Zdroj fotografií: www.bojanglebeads.co.uk, www.golden2010.tumblr.com/ www.srebro24.com, www.yourfashionjewellery.com, www.fabyoubliss.com, www.www.shamballabling.com/ www.blog.quintessentiallygifts.com, www.rozdujour.blogspot.com, www.beadersblog.com/ www.the-undercover-girl.blogspot.com, www.kingice.com, www.rocktheshops.net, www.rinhoo.en.made-in-china.com, www.modernsilver.pl

Autor: Teresa Szewczyk

Zdroj: http://trendz.pl

Preklad: Mgr. Roman Baľák

 

N2M5Mj